Schedule Home
Schedules
Schedules
back
Girls
Girls
back
Midget Girls
Bantam Girls
PeeWee Girls
Novice Girls
Midget
Midget
back
Midget A
Midget B
Bantam
Bantam
back
Bantam A
Bantam B
Bantam C
PeeWee
PeeWee
back
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
Novice
Novice
back
Novice East
Novice North
Novice South
Novice West
Novice Black
Novice Grey
Novice Silver
Novice White
Tyke
Tyke
back
TIMBITS Tyke West
TIMBITS Tyke South
TIMBITS Tyke East
Mini Tyke
GELC Facilities
Playoffs 2017
Playoffs 2017
back
Midget A
Midget B
Midget Girls
Bantam A
Bantam B
Bantam C
Bantam Girls
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
PeeWee Girls
Novice Grey
Novice White
Novice Silver
Novice Black
Novice Girls
Schedule Home
Schedules
Girls
Midget Girls
Bantam Girls
PeeWee Girls
Novice Girls
Midget
Midget A
Midget B
Bantam
Bantam A
Bantam B
Bantam C
PeeWee
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
Novice
Novice East
Novice North
Novice South
Novice West
Novice Black
Novice Grey
Novice Silver
Novice White
Tyke
TIMBITS Tyke West
TIMBITS Tyke South
TIMBITS Tyke East
Mini Tyke
GELC Facilities
Playoffs 2017
Midget A
Midget B
Midget Girls
Bantam A
Bantam B
Bantam C
Bantam Girls
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
PeeWee Girls
Novice Grey
Novice White
Novice Silver
Novice Black
Novice Girls
Open
Novice Silver
SCHEDULE
STANDINGS
TEAMS
PLAYERS
Novice Silver 2017 (Schedule Final)
Game #
Date
Time
Location
Home
Visitor
Score
Status
Cmnts
NSI001
Tue May 23
6:00-7:00pm
Rotary Spirit Center
ROCK NB2
ROCK NB1
11 - 4
Final
NSI003
Tue May 23
6:00-7:00pm
Glenn Hall Centennia
Parkland Posse Novice B 1
WIZARDS N2
4 - 4
Final
NSI002
Thu May 25
6:00-7:00pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS NB1
WARRIORSNB3
3 - 4
Final
NSI007
Sat May 27
2:30-3:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK NB1
WARRIORSNB3
4 - 5
Final
NSI008
Sat May 27
3:30-4:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK NB2
Parkland Posse Novice B 1
8 - 2
Final
NSI018
Tue May 30
7:00-8:00pm
Glenn Hall Centennia
Parkland Posse Novice B 1
RAIDERS NB1
3 - 4
Final
NSI06
Thu Jun 01
6:00-7:00pm
Tipton Arena
WARRIORSNB2
RAIDERS NB1
6 - 0
Final
NSI005
Thu Jun 01
7:00-8:00pm
Glengarry Arena
WIZARDS N2
WARRIORSNB3
1 - 10
Final
requi
NSI016
Tue Jun 06
6:00-7:00pm
Glengarry Arena
WARRIORSNB2
Parkland Posse Novice B 1
7 - 2
Final
NS109
Thu Jun 08
6:00-7:00pm
Glengarry Arena
WIZARDS N2
WARRIORSNB2
2 - 8
Final
NSI021
Fri Jun 09
7:00-8:00pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS NB1
ROCK NB2
6 - 2
Final
NSI004
Fri Jun 09
7:00-8:00pm
Glenn Hall Centennia
Parkland Posse Novice B 1
ROCK NB1
0 - 9
Final
NSI020
Sat Jun 10
12:00-1:00pm
Russ Barnes Arena
WIZARDS N2
ROCK NB1
1 - 2
Final
NSI017
Sun Jun 11
1:00-2:00pm
Rotary Spirit Center
ROCK NB2
WIZARDS N2
2 - 7
Final
NSI019
Tue Jun 13
7:00-8:00pm
Michael Cameron Aren
WARRIORSNB3
WARRIORSNB2
5 - 4
Final
NSI013
Thu Jun 15
7:00-8:00pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS NB1
WIZARDS N2
4 - 2
Final
NSI015
Fri Jun 16
7:00-8:00pm
Glenn Hall Centennia
Parkland Posse Novice B 1
WARRIORSNB3
5 - 5
Final
NSI010
Sat Jun 17
10:00-11:00am
Michael Cameron Aren
WARRIORSNB3
ROCK NB2
5 - 7
Final
NSI011
Sat Jun 17
11:00am-12:00pm
Michael Cameron Aren
WARRIORSNB2
ROCK NB1
5 - 3
Final
NSI012
Sun Jun 18
10:00-11:00am
Rotary Spirit Center
ROCK NB1
RAIDERS NB1
6 - 2
Final
NSI014
Sun Jun 18
11:00am-12:00pm
Rotary Spirit Center
ROCK NB2
WARRIORSNB2
3 - 2
Final
Team:
Parkland Posse Novice B 1 ()
Rank:
Seventh (4 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
1-8-2
GFA:
-59
PIM:
116
Streak:
1T
Team:
Parkland Posse Novice B 1 ()
Rank:
Fifth (2 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
1-4-0
GFA:
-38
PIM:
40
Streak:
1W
Team:
Edmonton Warriors Novice B 3 (WARRIORSNB3)
Rank:
First (15 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
6-3-3
GFA:
8
PIM:
50
Streak:
1L
Team:
Edmonton Warriors Novice B 3 (WARRIORSNB3)
Rank:
Fifth (6 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
2-2-2
GFA:
-2
PIM:
30
Streak:
1W
Team:
Edmonton Warriors Novice B 2 (WARRIORSNB2)
Rank:
Second (13 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
6-4-1
GFA:
17
PIM:
68
Streak:
1L
Team:
Edmonton Warriors Novice B 2 (WARRIORSNB2)
Rank:
Sixth (5 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
2-2-1
GFA:
0
PIM:
18
Streak:
1W
Team:
Beaumont Raiders Novice B 1 (RAIDERS NB1)
Rank:
Fourth (10 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
5-6-0
GFA:
-11
PIM:
128
Streak:
1L
Team:
Beaumont Raiders Novice B 1 (RAIDERS NB1)
Rank:
Seventh (4 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
2-3-0
GFA:
-7
PIM:
12
Streak:
2L
Team:
Westlock ROCK Novice B 2 (ROCK NB2)
Rank:
Fourth (4 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
2-3-0
GFA:
-27
PIM:
31
Streak:
1W
Team:
Westlock ROCK Novice B 2 (ROCK NB2)
Rank:
Third (12 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
6-5-0
GFA:
-20
PIM:
85
Streak:
2W
Team:
Edmonton Wizards Novice 2 (WIZARDS N2)
Rank:
Fifth (4 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
2-3-0
GFA:
-15
PIM:
44
Streak:
3L
Team:
Edmonton Wizards Novice 2 (WIZARDS N2)
Rank:
Sixth (7 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
3-7-1
GFA:
-28
PIM:
97
Streak:
1L
Team:
Westlock ROCK Novice B 1 (ROCK NB1)
Rank:
Fifth (2 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
1-4-0
GFA:
-24
PIM:
34
Streak:
1W
Team:
Westlock ROCK Novice B 1 (ROCK NB1)
Rank:
Fifth (8 pts)
Div:
Novice Silver 2017
W-L-T:
4-7-0
GFA:
-20
PIM:
56
Streak:
1W