Schedule Home
Schedules
Schedules
back
Girls
Girls
back
Midget Girls
Bantam Girls
PeeWee Girls
Novice Girls
Midget
Midget
back
Midget A
Midget B
Bantam
Bantam
back
Bantam A
Bantam B
Bantam C
PeeWee
PeeWee
back
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
Novice
Novice
back
Novice East
Novice North
Novice South
Novice West
Novice Black
Novice Grey
Novice Silver
Novice White
Tyke
Tyke
back
TIMBITS Tyke West
TIMBITS Tyke South
TIMBITS Tyke East
Mini Tyke
GELC Facilities
Playoffs 2017
Playoffs 2017
back
Midget A
Midget B
Midget Girls
Bantam A
Bantam B
Bantam C
Bantam Girls
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
PeeWee Girls
Novice Grey
Novice White
Novice Silver
Novice Black
Novice Girls
Schedule Home
Schedules
Girls
Midget Girls
Bantam Girls
PeeWee Girls
Novice Girls
Midget
Midget A
Midget B
Bantam
Bantam A
Bantam B
Bantam C
PeeWee
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
Novice
Novice East
Novice North
Novice South
Novice West
Novice Black
Novice Grey
Novice Silver
Novice White
Tyke
TIMBITS Tyke West
TIMBITS Tyke South
TIMBITS Tyke East
Mini Tyke
GELC Facilities
Playoffs 2017
Midget A
Midget B
Midget Girls
Bantam A
Bantam B
Bantam C
Bantam Girls
PeeWee A
PeeWee B
PeeWee C
PeeWee Girls
Novice Grey
Novice White
Novice Silver
Novice Black
Novice Girls
Open
Midget B
SCHEDULE
STANDINGS
TEAMS
Midget B 2017 (Schedule Final)
Game #
Date
Time
Location
Home
Visitor
Score
Status
Cmnts
MB071
Mon Apr 17
7:00-8:30pm
Servus Credit Union
WIZARDS MB1
RAMS MB
3 - 7
Final
MB070
Tue Apr 18
8:00-9:30pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
POSSEMB
10 - 9
Final
MB068
Wed Apr 19
6:30-8:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
RAMS MB
14 - 9
Final
MB069
Wed Apr 19
7:00-8:30pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS MB
CRUSH MB
10 - 4
Final
MB066
Mon Apr 24
7:30-9:00pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
WARRIORS MB1
7 - 7
Final
MB065
Mon Apr 24
8:15-9:45pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
WIZARDS MB1
5 - 4
Final
MB064
Mon Apr 24
8:30-10:00pm
Glenn Hall Centennia
POSSEMB
WARRIORS MB2
4 - 7
Final
MB067
Wed Apr 26
6:00-7:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
TITANS MB1
5 - 6
Final
titan
MB063
Wed Apr 26
8:15-9:45pm
Kinex Arena (St. Alb
RAMS MB
WARRIORS MB2
2 - 4
Final
MB062
Thu Apr 27
8:00-9:30pm
Sherwood Park Sports
TITANS MB1
WIZARDS MB1
5 - 3
Final
MB060
Sat Apr 29
10:00-11:30am
Dow Centennial Centr
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
REBELS MB
5 - 8
Final
MB059
Sat Apr 29
4:00-5:30pm
George S. Hughes Sou
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
CRUSH MB
11 - 4
Final
MB061
Sat Apr 29
4:15-5:45pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
RAIDERS MB
12 - 1
Final
MB057
Sun Apr 30
12:30-2:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
7 - 4
Final
MB058
Sun Apr 30
4:30-6:00pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
TITANS MB1
6 - 5
Final
MB056
Mon May 01
7:30-9:00pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS MB
RAMS MB
4 - 5
Final
MB055
Mon May 01
8:15-9:45pm
Glenn Hall Centennia
POSSEMB
REBELS MB
9 - 5
Final
MB053
Wed May 03
7:00-8:30pm
Kinex Arena (St. Alb
WIZARDS MB1
ROCK MB
1 - 16
Final
MB054
Wed May 03
7:30-9:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
CRUSH MB
9 - 5
Final
MB052
Wed May 03
8:30-10:00pm
Glenn Hall Centennia
POSSEMB
RAMS MB
14 - 6
Final
MB051
Wed May 03
8:30-10:00pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
RAIDERS MB
9 - 6
Final
MB049
Mon May 08
6:30-8:00pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
WARRIORS MB1
6 - 8
Final
MB048
Mon May 08
7:30-9:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
RAMS MB
8 - 7
Final
MB046
Wed May 10
7:00-8:30pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS MB
POSSEMB
11 - 7
Final
MB045
Wed May 10
8:15-9:45pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
CRUSH MB
8 - 8
Final
MB047
Wed May 10
9:00-10:30pm
Russ Barnes Arena
WIZARDS MB1
WARRIORS MB2
2 - 5
Final
MB043
Fri May 12
7:45-9:15pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
ROCK MB
2 - 10
Final
MB042
Sat May 13
9:00-10:30am
Russ Barnes Arena
RAMS MB
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
5 - 5
Final
MB044
Sat May 13
11:00am-12:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
WARRIORS MB2
9 - 5
Final
MB040
Sat May 13
1:00-2:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
REBELS MB
14 - 4
Final
MB041
Sat May 13
4:45-6:15pm
Russ Barnes Arena
RAIDERS MB
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
6 - 9
Final
MB039
Sun May 14
12:45-2:15pm
Glenn Hall Centennia
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
POSSEMB
4 - 10
Final
MB038
Mon May 15
7:00-8:30pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
RAIDERS MB
4 - 11
Final
MB050
Tue May 16
7:00-8:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
WARRIORS MB1
13 - 4
Final
MB037
Tue May 16
7:00-8:30pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
TITANS MB1
6 - 7
Final
MB036
Thu May 18
6:00-7:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
POSSEMB
10 - 7
Final
MB035
Thu May 18
7:00-8:30pm
Jubilee Recreation C
WIZARDS MB1
REBELS MB
3 - 5
Final
MB034
Tue May 23
6:00-7:30pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
WARRIORS MB2
8 - 8
Final
MB033
Tue May 23
8:00-9:30pm
Glenn Hall Centennia
POSSEMB
WIZARDS MB1
7 - 5
Final
MB032
Tue May 23
8:00-9:30pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
REBELS MB
7 - 10
Final
MB031
Wed May 24
8:30-10:00pm
Kinex Arena (St. Alb
RAMS MB
WARRIORS MB1
2 - 12
Final
MB030
Thu May 25
6:00-7:30pm
George S. Hughes Sou
WIZARDS MB1
CRUSH MB
5 - 6
Final
MB029
Fri May 26
7:00-8:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
RAMS MB
16 - 0
Final
MB028
Sat May 27
9:00-10:30am
George S. Hughes Sou
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
WARRIORS MB1
2 - 11
Final
MB027
Sat May 27
3:45-5:15pm
Russ Barnes Arena
WIZARDS MB1
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
7 - 5
Final
game
MB026
Sun May 28
11:00am-12:30pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
9 - 3
Final
MB025
Mon May 29
7:30-9:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
POSSEMB
13 - 5
Final
MB024
Tue May 30
7:30-9:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
CRUSH MB
10 - 3
Final
MB023
Wed May 31
6:00-7:30pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
RAIDERS MB
7 - 7
Final
MB022
Wed May 31
6:30-8:00pm
Russ Barnes Arena
WIZARDS MB1
TITANS MB1
3 - 9
Final
MB021
Fri Jun 02
7:00-8:30pm
Rotary Spirit Center
POSSEMB
ROCK MB
9 - 13
Final
MB020
Sat Jun 03
3:00-4:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
ROCK MB
5 - 8
Final
wrong
MB019
Mon Jun 05
6:30-8:00pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
WIZARDS MB1
8 - 9
Final
MB017
Mon Jun 05
7:00-8:30pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
WARRIORS MB1
8 - 14
Final
MB018
Mon Jun 05
7:15-8:45pm
Sherwood Park Sports
TITANS MB1
ROCK MB
5 - 12
Final
MB016
Mon Jun 05
7:30-9:00pm
Kinex Arena (St. Alb
RAMS MB
RAIDERS MB
9 - 11
Final
MB015
Wed Jun 07
6:30-8:00pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
WARRIORS MB2
6 - 8
Final
MB014
Wed Jun 07
8:30-10:00pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS MB
WIZARDS MB1
2 - 4
Final
MB013
Thu Jun 08
7:30-9:00pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
RAMS MB
15 - 5
Final
MB012
Mon Jun 12
7:15-8:45pm
Ken Nichol Regional
RAIDERS MB
WARRIORS MB1
2 - 6
Final
MB011
Mon Jun 12
7:30-9:00pm
Sherwood Park Arena
TITANS MB1
POSSEMB
6 - 10
Final
MB010
Mon Jun 12
7:30-9:00pm
Kinex Arena (St. Alb
RAMS MB
CRUSH MB
4 - 8
Final
MB008
Wed Jun 14
6:30-8:00pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
RAMS MB
9 - 5
Final
MB007
Thu Jun 15
6:00-7:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
WIZARDS MB1
8 - 4
Final
MB006
Thu Jun 15
7:30-9:00pm
Alexandra Arena
CRUSH MB
POSSEMB
11 - 12
Final
MB003
Sat Jun 17
9:00-10:30am
George S. Hughes Sou
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
TITANS MB1
5 - 11
Final
MB004
Sat Jun 17
10:30am-12:00pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB1
ROCK MB
8 - 9
Final
MB009
Sat Jun 17
12:00-1:30pm
George S. Hughes Sou
WARRIORS MB2
RAIDERS MB
6 - 7
Final
MB005
Sat Jun 17
3:00-4:30pm
George S. Hughes Sou
CRUSH MB
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
4 - 9
Final
MB001
Sun Jun 18
12:00-1:30pm
Jubilee Recreation C
REBELS MB
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1
7 - 9
Final
MB002
Sun Jun 18
4:15-5:45pm
Rotary Spirit Center
ROCK MB
RAIDERS MB
13 - 2
Final
Team:
Grande Prairie THRASHERS Midget B 1 ()
Rank:
Eighth (9 pts)
W-L-T:
4-7-1
GFA:
-18
PIM:
203
Streak:
2W
Team:
Edmonton Wizards Midget B 1 (WIZARDS MB1)
Rank:
Tenth (6 pts)
W-L-T:
3-10-0
GFA:
-35
PIM:
191
Streak:
1W
Team:
Parkland Posse Midget B 1 (POSSEMB)
Rank:
Fifth (12 pts)
W-L-T:
6-6-0
GFA:
2
PIM:
218
Streak:
1L
Team:
Leduc Crush Midget B 1 (CRUSH MB)
Rank:
Ninth (7 pts)
W-L-T:
3-10-1
GFA:
-48
PIM:
278
Streak:
4L
Team:
Edmonton Warriors Midget B 1 (WARRIORS MB1)
Rank:
Second (19 pts)
W-L-T:
9-3-1
GFA:
40
PIM:
269
Streak:
1W
Team:
Fort Saskatchewan Rebels Midget B 1 (REBELS MB)
Rank:
Sixth (11 pts)
W-L-T:
5-7-1
GFA:
-9
PIM:
223
Streak:
3L
Team:
Sherwood Park Titans Midget B 1 (TITANS MB1)
Rank:
Fourth (17 pts)
W-L-T:
7-3-3
GFA:
17
PIM:
254
Streak:
1L
Team:
Westlock ROCK Midget B 1 (ROCK MB)
Rank:
First (26 pts)
W-L-T:
13-0-0
GFA:
102
PIM:
254
Streak:
7W
Team:
Beaumont Raiders Midget B (RAIDERS MB)
Rank:
Seventh (11 pts)
W-L-T:
5-7-1
GFA:
-15
PIM:
254
Streak:
2W
Team:
Edmonton Warriors Midget B 2 (WARRIORS MB2)
Rank:
Third (19 pts)
W-L-T:
9-3-1
GFA:
21
PIM:
214
Streak:
1W
Team:
St Albert Rams Midget B 1 (RAMS MB)
Rank:
Eleventh (5 pts)
W-L-T:
2-10-1
GFA:
-57
PIM:
166
Streak:
8L